Dosáhněte na kompenzační bonus i vy. Jen se vyhněte několika chybám
To, že přijde recese, se dalo očekávat. Co se však očekávat nedalo, bylo tak rapidní postižení prakticky všech osob samostatně výdělečně činných. Zatímco některým klesly výrazně příjmy a došlo k omezení poskytování jejich služeb, jiní nemohou pracovat vůbec – příjmy jim tedy naprosto vypadly. V případě, že patříte k lidem, kteří jsou také zasaženi vlnou koronavirovou, možná právě vy přemýšlíte, jak si trochu finančně pomoct. I když to zní až neuvěřitelně, stát se rozhodl podat pomocnou ruku všem, kteří se musí potýkat s jakousi újmou vlivem koronaviru. Právě ti mohou požádat o takzvaný kompenzační bonus, u něhož platí – pět set korun na den.
O kompenzační bonus je stále možné požádat. Možná jste už v minulosti o bonus žádali, ale stále vám nebyla takzvaná pětadvacítka vyplacena. V takovém případě jste se asi při žádosti dopustili nějaké z velice častých chyb, kvůli kterým se žádost zkrátka strhla ze stolu.
Žádost je v chybném formátu
Předtím, než žádost pošlete e-mailem nebo skrze datovou schránku, měli byste se přesvědčit o tom, jestli byla poslána ve správném formátu. Finanční správa se nechala už několikrát slyšet, že by se měly žádosti zasílat ve formátu .pdf, .jpg nebo .png. V jiných formátech není možné žádosti zpracovat, bohužel.
Žádost je poslána na chybnou adresu
Ať už se rozhodnete poslat žádosti e-mailem nebo poštou, vždycky zkontrolujete adresu. Ta vám byla automaticky vygenerována po vyplnění žádosti, tudíž ji stačí jenom přepsat, v případě posílání skrze e-mail zkopírovat.
Pobíráte podporu v nezaměstnanosti
Pozor na jednu věc – pokud jste dlouhou dobu pobírali příspěvek od úřadu práce, pokud jste tedy jinými slovy měli na nějakou dobu přerušenou živnost, která byla například v dubnu obnovená, nemáte nárok na celou pětadvacítku, která se vztahuje i na březen. Máte nárok pouze na úhradu ztrát za duben čili to správně zadejte do žádosti.